Loading...
February 2015
February
2

u18 Hockey and Netball Trials

2nd - 5th 15h00

 

Toastmasters YLP

 

Matric Information Evening

February
3

Hymn Practice

 

Gr8 Bullying Workshop

 

Tuesday Water Polo League

February
4

House Meetings

 

RCL Election

February
5

Hymn practice

 

Gr9 Bullying Workshop

 

100 Club

February
6

Inter-House Gala

Newton Park Swimming Pool

 

Social

February
7

Water Polo vs Alex

@ Alex

 

Choir Workshop

February
9

Blood Drive

 

U14 Hockey and Netball Trials

9th,11th,12th - 15h00

 

Water Polo vs Woodridge (H)

 

Toastmasters YLP

February
10

U14 Netball Trials

15h00

 

Tuesday Water Polo League

February
11

Queen Mary House Day

 

SGB RCL Rep's Election

February
12

RCL Meeting

17h00-18h00

February
13

Valentines Day Assembly

 

Dave Hodgson Squash Tournament

13th - 15th

 

Water Polo Alex 1st, 2nd, 15A teams

 

Tennis Top 10 Kingswood

February
14

Water Polo Alex 1st, 2nd teams

 

Swimming B League Gala

February
15

Sundays River Mile

February
16

U16 Hockey and Netball Trials

16th - 19th: 15h00

 

Toastmasters YLP

 

SGB Meeting

17h30

February
17

Tuesday Water Polo League

February
18

Grade 7 Open Day; 2016 Applications open

 

PE High School Athletics

18th - 21st

February
20

Spirit Assembly

 

Reddam U14 Water Polo

20th - 22nd

 

Squash Prince Jnr Open (JHB)

20th - 22nd

February
21

Strings Workshop

 

EC School Synchro

 

Matric Dance

February
23

Toastmasters YLP

 

Matric Dance Fashion Show

February
24

Tuesday Water Polo League

February
25

Charles Kayser Speech Competition

 

Gr 8 Parents and Teachers Evening

17h00 - 18h30

February
26

Natalie Stear Competition

 

Crawford U15 Water Polo (JHB)

26th Feb - 1st Mar

 

Subject Head Workshop

26th - 27th

February
27

Prefect Assembly

 

Oakhill 2nd Water Polo

27th - 1st Mar

 

St Peters WP Festival (JHB)

27th - 1st Mar

 

Jason Murray U14 WP

27th - 28th

February
28

Metro HS Athletics

March 2015
March
2

Toastmasters YLP

March
3

English Olympiad

 

Tuesday Water Polo League

March
4

I/H Water Polo

March
5

SAASTA Science Olympiad

March
6

Prefect Assembly

 

EP Hockey Trials

6th - 8th

 

Squash: Bloemfontein

6th - 8th

 

Food Fair

March
7

Top 8 Gala

 

Water Polo vs DSG (H)

March
8

Sun City Tennis Open

8th - 9th

March
9

Toastmasters YLP

March
10

Tuesday Water Polo League

March
12

PTA Golf Day

 

Synchro School Championships and I/H

March
13

Spirit Assembly

 

EP Athletics Championships (NMMU)

13th - 14th

 

Selborne/Clarendon Doubles Tennis

13th - 14th

 

EP Hockey Trials

13th - 15th

March
15

EP Squash Trials (1st)

March
16

Stephen Honour Vote

 

Music Practical Assessment Week

 

Toastmasters YLP

March
18

Summer Sport, Clubs and Societies Photos

 

RCL Meeting

(17h00-18h00)

March
19

PTA Meeting

 

Tennis: Pearson Mixed Tournament

19th - 21st

March
20

2016 Applications close

 

Prefect Assembly

March
21

Human Rights Day

 

Water Polo vs Pearson (A)

March
22

Concert in the Quad

March
23

Toastmasters YLP Graduation Dinner

 

Grade 9 Aptitude Tests

23rd - 24th

 

Final submission date: Term 1 marks

March
24

SGB Farewell Function

March
25

Eunice U16 Hockey and Netball Festival

25th - 29th

March
26

Squash: SA Schools Closed (JHB)

26th - 29th

March
27

Prefect Assembly

 

1st Hockey Clarendon

27th - 29th

 

SA High Schools Athletics

27th - 29th

 

Westering U16B Hockey and Netball Festival

27th - 29th

 

Boarder Gr 12 In-Weekend

27th - 29th